Παρ, Μάι

Στερεότυπα στον χώρο εργασίας

Course6 800x400   Ημερομηνίες διεξαγωγής:

21, 22 & 23/05/2024

Στοιχεία επικοινωνίας:

Τηλ.: +357 22 411698

e-mail: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ώρες διεξαγωγής προγράμματος:
  • Τρίτη 21 Μαΐου 2024, 08:30 - 15:30
  • Τετάρτη 22 Μαΐου 2024, 08:30 - 15:15
  • Πέμπτη 23 Μαΐου 2024, 08:30 - 13:00
Συνολική διάρκεια κατάρτισης: 16 ώρες
Μεθοδολογία Εκπαίδευσης: Διαδικτυακά -Σύγχρονη εξ αποστάσεως
Εκπαιδεύτρια:  Δρ. Βίκυ (Βάγια) Καραΐσκου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια και Ακαδημαϊκή Υπεύθυνη του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Πολιτιστική Πολιτική και Ανάπτυξη» και Διευθύντρια της Έδρας UNESCO για τον Οπτικό Εγγραμματισμό στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου.
  • Εισαγωγή
  • 1ο μέρος: Πώς δημιουργούμε αντιλήψεις;
  • 2ο μέρος: Πώς δημιουργούμε προσδοκίες;
  • 3ο μέρος: Η ιδανική ερμηνεία του στερεότυπου
  • 4ο μέρος: Αναπλαισίωση της έννοιας του στερεοτύπου
  • 5ο μέρος: Νέες προσεγγίσεις της πραγματικότητας
  • 6ο μέρος: Από τη συνειδητοποίηση στην εφαρμογή
  • Η θεωρία της οπτικότητας
  • Κοινωνικές αφηγήσεις του στερεότυπου
  • Αξιολόγηση

Κόστος

Για Εργοδότες οι οποίοι δυνητικά μπορούν να λάβουν επιχορήγηση από την ΑνΑΔ:

Αρχικό κόστος: €480

Επιχορήγηση: €320

Τελικό κόστος: €160

Μη Δικαιούχοι της ΑνΑΔ δύναται να υποβάλουν αίτηση για εγγραφή και παρακολούθηση του Προγράμματος,

με κόστος συμμετοχής €480 +ΦΠΑ

Φοιτητές και απόφοιτοι του ΑΠΚΥ δικαιούνται 30% έκπτωση στο κόστος συμμετοχής.

Η έκπτωση εφαρμόζεται στο αρχικό κόστος και έπειτα υπολογίζεται ο ΦΠΑ:

Αρχικό κόστος: €480

Τελικό κόστος: €400 (το κόστος συμμετοχής μετά την έκπτωση ανέρχεται σε €336+ €64 ΦΠΑ (19%)

Οι άνεργοι που πληρούν τις προδιαγραφές  σχετικά με το κοινό που απευθύνεται  το πρόγραμμα, μπορούν να συμμετάσχουν δωρεάν, πλήρως επιχορηγούμενοι από την ΑνΑΔ

.

Σε ποιους απευθύνεται το πρόγραμμα:

• Εργοδοτούμενους
  • Στελέχη επιχειρήσεων και Οργανισμών
  • Άνεργους

Αφορά όλους όσοι θέλουν συνειδητά να κατανοήσουν γιατί σκέφτονται με τον τρόπο που το κάνουν  καθώς και το πώς έχουν, εν αγνοία τους, δημιουργήσει τις παραδοχές και τον τρόπο αντίληψης που έχουν, το πώς αντιδρούν στα γεγονότα γύρω τους.

Καταληκτική ημερομηνία εκδήλωσης ενδιαφέροντος:  15/05/2024.

Για περισσότερες πληροφορίες, πατήστε ΕΔΩ. Υπεύθυνη λειτουργός του Κέντρου: κα Γεωργία Κυριακίδου (ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.τηλέφωνο +35722411698).

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε το πιο πάνω πρόγραμμα κατάρτισης, παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε τη φόρμα εγγραφής πατώντας τον  σύνδεσμο https://forms.office.com/e/dts7t3mkDa. Πληροφορίες για τον τρόπο πληρωμής θα σας αποσταλούν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όταν πλησιάσει η καταληκτική ημερομηνία εγγραφής.