Τετ, Απρ

Η δράση Erasmus+ Διεθνής Κινητικότητα υποστηρίζει την κινητικότητα φοιτητών και προσωπικού Ιδρυμάτων Ανώτατης Εκπαίδευσης από και προς τρίτες χώρες (τις λεγόμενες «Χώρες Εταίρους» του προγράμματος Erasmus+).

Στο πλαίσιο του έργου KA107 – 2019 του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου χρηματοδοτείται η κινητικότητα προσωπικού από / προς συνεργαζόμενα με το ΑΠΚΥ πανεπιστήμια που εδρεύουν στην Ιορδανία.

Το Πρυτανικό Συμβούλιο του ΑΠΚΥ κατά την 37η Συνεδρία του, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 23 Μαρτίου 2022, ενέκρινε την εξής σειρά κατάταξης των αιτήσεων που υποβλήθηκαν για την κινητικότητα ακαδημαϊκών για διδασκαλία στο ΑΠΚΥ το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2021-2022:

A/A

Ονοματεπώνυμο

Πανεπιστήμιο Προέλευσης

Πρόγραμμα Σπουδών για Διδασκαλία στο ΑΠΚΥ

R.A.S.

Jordan University of Science and Technology

• Μεταπτυχιακό πρόγραμμα «Διοίκηση Μονάδων Υγείας»
  • Μεταπτυχιακό πρόγραμμα «Εφαρμογμένη Πληροφορική της Υγείας και Τηλεϊατρική»

A. M.

Jordan University of Science and Technology

Το Πρυτανικό Συμβούλιο του ΑΠΚΥ κατά την 36η Συνεδρία του, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 04 Μαρτίου 2022, ενέκρινε την εξής σειρά κατάταξης των αιτήσεων που υποβλήθηκαν για την κινητικότητα ακαδημαϊκών για διδασκαλία στο ΑΠΚΥ το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2021-2022: