Παρ, Μάι

Διαπραγμάτευση και Βασικές Αρχές του Δικαίου των Συμβάσεων

Course6 800x400   Ημερομηνίες διεξαγωγής:

24 & 26/04/2024

Στοιχεία επικοινωνίας:

Τηλ.: +357 22 411698

e-mail: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ώρες διεξαγωγής προγράμματος:

Συνολική διάρκεια κατάρτισης: 14 ώρες
Μεθοδολογία Εκπαίδευσης: Διαδικτυακά -Σύγχρονη εξ αποστάσεως
Εκπαιδεύτρια:  Δρ Χρύσθια Παπακλεοβούλου, Επίκουρη Καθηγήτρια Εμπορικού Δικαίου στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου.

Ενότητες:

• Βασικές αρχές στη διαπραγμάτευση Ι
  • Βασικές αρχές στη διαπραγμάτευση ΙΙ
  • Βασικές Έννοιες Δικαίου των Συμβάσεων Ι
  • Βασικές Έννοιες Δικαίου των Συμβάσεων ΙΙ
  • Όροι, Ερμηνεία & Σύνταξη - Πρακτική εφαρμογή
  • Εκτέλεση, Tροποποίηση, Εκχώρηση, Τερματισμός & Διάρρηξη
  • Καταληκτική ενότητα

Κόστος

Για Εργοδότες οι οποίοι δυνητικά μπορούν να λάβουν επιχορήγηση από την ΑνΑΔ:

Αρχικό κόστος: €420

Επιχορήγηση: €280

Τελικό κόστος: €140

Μη Δικαιούχοι της ΑνΑΔ δύναται να υποβάλουν αίτηση για εγγραφή και παρακολούθηση του Προγράμματος, με κόστος συμμετοχής €420 +ΦΠΑ

Φοιτητές και απόφοιτοι του ΑΠΚΥ δικαιούνται 30% έκπτωση στο κόστος συμμετοχής. Η έκπτωση εφαρμόζεται στο αρχικό κόστος και έπειτα υπολογίζεται ο ΦΠΑ:

Αρχικό κόστος: €420

Τελικό κόστος: €350 (το κόστος συμμετοχής μετά την έκπτωση ανέρχεται σε €294+ €56 ΦΠΑ (19%)

Οι άνεργοι που πληρούν τις προδιαγραφές  σχετικά με το κοινό που απευθύνεται  το πρόγραμμα, μπορούν να συμμετάσχουν

Σε ποιους απευθύνεται το πρόγραμμα:

• Επιχειρηματίες
  • Νομικούς συμβούλους, δικηγόρους (Ειδικά σε δικηγόρους στην αρχή της καριέρας τους ή ασκούμενους δικηγόρους)
  • Λογιστές, επαγγελματίες που διαπραγματεύονται ή συνομολογούν συμβάσεις
  • Αυτοεργοδοτούμενους που δραστηριοποιούνται στο επιχειρείν ή στον ιδιωτικό τομέα.
Καταληκτική ημερομηνία εκδήλωσης ενδιαφέροντος: Τρίτη 16 Απριλίου 2024

Για περισσότερες πληροφορίες, πατήστε ΕΔΩ. Υπεύθυνη λειτουργός του Κέντρου: κα Γεωργία Κυριακίδου (ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.τηλέφωνο +35722411698).

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε το πιο πάνω πρόγραμμα κατάρτισης, παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε τη φόρμα εγγραφής πατώντας τον  σύνδεσμο https://forms.office.com/e/sBv28YiJcz. Πληροφορίες για τον τρόπο πληρωμής θα σας αποσταλούν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όταν πλησιάσει η καταληκτική ημερομηνία εγγραφής.