Παρ, Απρ

1η προκήρυξη θέσεων για συμμετοχή στη δράση κινητικότητας φοιτητών Erasmus+ για πρακτική άσκηση στο εξωτερικό

Το Γραφείο Κινητικότητας του Ανοικτού Πανεπιστήμιου Κύπρου ανακοινώνει ότι δέχεται αιτήσεις για συμμετοχή στη δράση Erasmus+ Κινητικότητα Φοιτητών/Αποφοίτων για πρακτική άσκηση/Επαγγελματική Κατάρτιση στο εξωτερικό (Erasmus+ Student Mobility for Placements, SMP) για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022.

Η πρόσκληση απευθύνεται σε ενεργούς προπτυχιακούς ή μεταπτυχιακούς (Μάστερ ή Διδακτορικό επίπεδο) φοιτητές και φοιτήτριες του ΑΠΚΥ, καθώς και σε τελειόφοιτους που πρόκειται να αποφοιτήσουν στις 31/7/2021, με την προϋπόθεση να έχει υποβληθεί και εγκριθεί η αίτησή τους όσο είναι ακόμα φοιτητές.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων είναι η 23η Ιουλίου 2021 [ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ].

Αιτήσεις συμμετοχής υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο σύνδεσμο https://forms.gle/kpKxKQ1nQSizymWa9

Αναλυτικές πληροφορίες έχουν ήδη αποσταλεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη φοιτητική κοινότητα του Πανεπιστημίου.

Για τυχόν διευκρινήσεις οι φοιτητές μπορούν να απευθύνονται στο Γραφείο Κινητικότητας στο Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

ErasmusPlus SMP Banner 2021 EL 00000002