Τετ, Μάι

Θέσεις Πρακτικής Άσκησης στο Εργαστήριο Διαχείρισης Χερσαίων Οικοσυστημάτων [deadline 31/01/2024]

Το Εργαστήριο Διαχείρισης Χερσαίων Οικοσυστημάτων (ΔΧΟ) του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου δέχεται αιτήσεις για πρακτική άσκηση.

Η πρόσκληση αφορά φοιτητές ή απόφοιτους Βιολογίας, Οικολογίας, Δασολογίας, Ζωολογίας ή άλλων συναφών κλάδων που ενδιαφέρονται να εμπλουτίσουν τις γνώσεις και να ενδυναμώσουν τις ικανότητές τους μέσω εργασιακής εμπειρίας σε ερευνητικό εργαστήριο.

Η πρακτική άσκηση αφορά την περίοδο Μαρτίου – Ιουνίου 2024 για δύο (ή τρεις) θέσεις μερικής απασχόλησης με μηνιαίες καθαρές αποδοχές 500 Ευρώ.

Οι υποψήφιοι-ες μπορούν να εργαστούν από έναν (1) έως και τέσσερις (4) μήνες ανάλογα με τον διαθέσιμο χρόνο τους.

Οι υποψήφιοι-ες θα συνδράμουν στις ερευνητικές δραστηριότητες του Εργαστηρίου και η εργασία τους θα περιλαμβάνει:

• Βιβλιογραφική ανασκόπηση
  • Καταχώρηση στοιχείων σε βάσεις δεδομένων
  • Συλλογή στοιχείων στο πεδίο
  • Αποδελτίωση πρωτοκόλλων πεδίου
  • Άλλες σχετικές εργασίες ανάλογα με τις ανάγκες του εργαστηρίου ΔΧΟ

Οι ενδιαφερόμενοι-ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μαζί με σύντομη επιστολή ενδιαφέροντος με email στο Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2024.

Internships EL 800