Παρ, Απρ

Θλίψη για τον αδόκητο θάνατο του καθηγητή Γιώργου Νησιώτη

Η Διοίκηση και το προσωπικό του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου εκφράζει βαθιά θλίψη για τον αδόκητο θάνατο του Καθηγητή του Πανεπιστημίου Κύπρου, Γιώργου Νησιώτη, ο οποίος απεβίωσε πρόωρα και η κηδεία του τελέστηκε χθες, 31.08.2021. Ο Καθηγητής του Τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Πανεπιστημίου Κύπρου προσέφερε επί σειρά ετών, από το 2012, σημαντικό εκπαιδευτικό έργο και στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου ως Μέλος Συνεργαζόμενου Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΣΕΠ) στο Προπτυχιακό πρόγραμμα «Διοίκηση Επιχειρήσεων».

Η πανεπιστημιακή κοινότητα της Κύπρου έχασε έναν δοτικό πανεπιστημιακό δάσκαλο και έναν διακεκριμένο ακαδημαϊκό που υπηρέτησε την επιστήμη του με ποιότητα και ήθος. Η πανεπιστημιακή κοινότητα του ΑΠΚΥ εκφράζει ειλικρινή συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους του Καθηγητή Νησιώτη.