Τετ, Μάι

Συνάντηση με τη νέα υπουργό Παίδειας, Αθλητισμού και Νεολαίας

Η Υπουργός Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας κ. Αθηνά Μιχαηλίδου είχε στις 18/04/2023 συνάντηση με τον Πρύτανη, τον Πρόεδρο και μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου.

Στο πλαίσιο της συνάντησης, έγινε ανταλλαγή απόψεων και εισηγήσεων για θέματα που αφορούν στην περαιτέρω ανάπτυξη του δημόσιου Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου, το οποίο εξειδικεύεται στις εξ αποστάσεως σπουδές.

Η Υπουργός αναφέρθηκε, επίσης, στη σημασία του έργου του Πανεπιστημίου τόσο στον τομέα της διά βίου μάθησης, όσο και της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, σημειώνοντας ότι, μέσω και της Διεύθυνσης Ανώτερης Εκπαίδευσης του Υπουργείου, θα βρίσκεται σε στενή συνεργασία με τις Πανεπιστημιακές Αρχές, ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι που έχουν τεθεί.

182 0.ATHINA MIXAHLIDOU