Τρι, Μαρ

Δωρεάν ανοικτά διαδικτυακά σεμινάρια συμβουλευτικής και ψυχολογικής στήριξης

Το Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΑΠΚΥ) προσφέρει προγράμματα σπουδών αποκλειστικά εξ αποστάσεως. Με στόχο την καλύτερη δυνατή εξατομικευμένη φοιτητική εμπειρία, η Μονάδα Υποστήριξης Φοιτητών και Προγραμμάτων Σπουδών του Πανεπιστημίου εγκαινιάζει σειρά δωρεάν σεμιναρίων συμβουλευτικής και ψυχολογικής στήριξης. Τα σεμινάρια, προσαρμοσμένα στις ανάγκες της παγκόσμιας φοιτητικής κοινότητας του ΑΠΚΥ, θα πραγματοποιούνται κάθε τελευταία Τετάρτη του μήνα.

Τα σεμινάρια είναι διαδικτυακά και θα μεταδίδονται ζωντανά (απαιτείται προεγγραφή, εδώ) και ανοιχτά σε κάθε ενδιαφερόμενο (φοιτητή/τρια, απόφοιτο, κάθε πολίτη που ενδιαφέρεται για τη θεματολογία) μέσω της υπερσύγχρονης Πλατφόρμας Τηλεκπαίδευσης του ΑΠΚΥ στον σύνδεσμο: https://tinyurl.com/38jtp8pf.

Όλα τα σεμινάρια θα μαγνητοσκοπούνται και θα είναι διαθέσιμα στο κανάλι του ΑΠΚΥ στο YouTube για μεταγενέστερη παρακολούθηση.

Πρόγραμμα σεμιναρίων χειμερινού εξαμήνου 2021-2022:

• Κίνητρα - Μάθηση - Επίτευξη στόχων | Tετάρτη, 29 Σεπτεμβρίου 2021, 5μ.μ.-6μ.μ.
  • Απώλειες - πώς τις διαχειριζόμαστε; | Τετάρτη, 20 Οκτωβρίου, 5μ.μ.-6μ.μ.
  • Διαχείριση άγχους και χρόνου | Τετάρτη, 24 Nοεμβρίου, 5μ.μ.-6μ.μ.

QRCode for Υποστήριξη Φοιτητών και Προγραμμάτων Σπουδών Δωρεάν Σεμινάρια 2021 Δηλώσεις Συμμετοχής 1

Thleseminario ΜΥΦΠΣ OnlineFreeSeminars Sept Oct Nov 2021