Σαβ, Απρ

Tο ΑΠΚΥ συμμετέχει στη Διεθνή Εκπαιδευτική Έκθεση «Εκπαίδευση και Καριέρα» (16-17/10/2021)

Το Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΑΠΚΥ) δίνει δυναμικά το «παρών» στη Διεθνή Εκπαιδευτική Έκθεση 2020 «Εκπαίδευση και Καριέρα», η οποία ανοίγει τις πύλες της στον χώρο της Διεθνούς Κρατικής Έκθεσης στη Λευκωσία μεταξύ 16-17 Οκτωβρίου 2021.

Προσωπικό του Πανεπιστημίου θα βρίσκεται στο περίπτερο 4, για να παρουσιάσει σε υποψήφιους φοιτητές και το ευρύ κοινό την εξ αποστάσεως εκπαιδευτική μεθοδολογία του ΑΠΚΥ και τα υψηλής ποιότητας προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών, τα οποία προσφέρει σε μεγάλο εύρος επιστημονικών πεδίων με καινοτόμες τεχνολογίες τηλεκπαίδευσης. Το ΑΠΚΥ, σύγχρονο και δημόσιο Πανεπιστήμιο, είναι μια αξιόπιστη επιλογή για σπουδές για όσους αναζητούν ευελιξία στις σπουδές τους, χωρίς τους περιορισμούς της συμβατικής εκπαίδευσης.

Σας περιμένουμε!

Ημέρες και ώρες λειτουργίας της Έκθεσης:

Σάββατο, 16 Οκτωβρίου 2021 | 10:00 – 20:00

Κυριακή, 17 Οκτωβρίου 2021 | 11:00 – 20:00

Την έκθεση συνδιοργανώνουν το Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας, το Κυπριακό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, η Ομοσπονδία Εργοδοτών και Βιομηχάνων και το Ευρωπαϊκό Γραφείο Κύπρου, σε συνεργασία με το British Council Cyprus,

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ