Σαβ, Απρ

3η Προκήρυξη Erasmus+ Κινητικότητα Φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021

Το Γραφείο Κινητικότητας του Ανοικτού Πανεπιστήμιου Κύπρου ανακοινώνει ότι δέχεται αιτήσεις για συμμετοχή στη δράση Erasmus+ Κινητικότητα Φοιτητών/Αποφοίτων για πρακτική άσκηση στο εξωτερικό (Erasmus+ Student Mobility for Placements, SMP) για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021.

Οι συμμετέχοντες σε δραστηριότητες κινητικότητας έχουν την ευκαιρία να:

• αποκτήσουν επαγγελματική εμπειρία σχετική με το αντικείμενο σπουδών τους,
  • γνωρίσουν και να κατανοήσουν τις οικονομικές και πολιτισμικές συνθήκες άλλων χωρών,
  • γνωρίσουν τις απαιτήσεις της ευρωπαϊκής αγοράς εργασίας,
  • ζήσουν για ένα διάστημα στο εξωτερικό και να μάθουν ή να εξασκηθούν στη χρήση ξένων γλωσσών,
  • εμπλουτίσουν το βιογραφικό Europass και να ενισχύσουν τις προοπτικές εργοδότησής τους.

Δυνητικοί Δικαιούχοι για την 3η Πρόσκληση Υποβολής Αιτήσεων

• Ενεργοί προπτυχιακοί ή μεταπτυχιακοί (Μάστερ ή Διδακτορικό επίπεδο) φοιτητές του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου από το 1ο έτος σπουδών

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων για την 3η αυτή προκήρυξη είναι η 13η Ιανουαρίου 2021.

Αιτήσεις συμμετοχής υποβάλλονται ηλεκτρονικά στον σύνδεσμο https://forms.gle/x3zU7mneUWamNGLs7.

Αναλυτικές πληροφορίες για τη διαδικασία, τις προϋποθέσεις συμμετοχής και τους όρους χρηματοδότησης, έχουν ήδη αποσταλεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη φοιτητική κοινότητα του Πανεπιστημίου. Για τυχόν διευκρινήσεις οι φοιτητές μπορούν να απευθύνονται στο Γραφείο Κινητικότητας στο Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

EU20flag Erasmus2B vect POS