Πεμ, Μαρ

ΧΙIΙ Τελετή Αποφοίτησης - Σχολή Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών, 12 Δεκεμβρίου 2020

Την 13η (ΧΙΙΙ) Τελετή Αποφοίτησης του για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020, εν μέσω πρωτόγνωρων συνθηκών υγειονομικής κρίσης, θα πραγματοποιήσει διαδικτυακά το Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου, στις 11, 12 και 13 Δεκεμβρίου 2020.

Στις 12 Δεκεμβρίου αποφοιτούν 100 φοιτητές και φοιτήτριες των εξής Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών της Σχολής Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών:

Η Τελετή, με ώρα έναρξης τις 19.30, θα μεταδίδεται από το κανάλι YouTube του ΑΠΚY: www.14dd5266c70789bdc806364df4586335-gdprlock/user/openuniversitycy

Το πρόγραμμα της Τελετής περιλαμβάνει μήνυμα του Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας, κ. Νίκου Αναστασιάδη, το οποίο θα αναγνώσει ο υπουργός Παιδείας, κ. Πρόδρομος Προδρόμου, ο οποίος και θα απευθύνει χαιρετισμό, χαιρετισμό του Πρόεδρου του Συμβουλίου του ΑΠΚΥ, κ. Χαράλαμπου Προύντζου και ομιλία του Πρύτανη του Ιδρύματος, Καθηγητή Πέτρου Πασιαρδή. Το τελετουργικό περιλαμβάνει την ‘απονομή’ των πτυχίων και βραβείων σε πρωτεύσαντες αποφοίτους.

Την ακαδημαϊκή αριστεία των αποφοίτων του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020 και του έργου του ευρύτερα, επιβραβεύουν με χρηματικά βραβεία αριστείας ο Πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας, η Ελληνική Τράπεζα, η Universal Life, η Delfi Partners and Co, η Τσιμεντοποιία Βασιλικού, η Αστυνομία Κύπρου, τα Ελληνικά Πετρέλαια Κύπρου, το δικηγορικό γραφείο Ιωαννίδης & Δημητρίου, το ιδιωτικό νοσοκομείο «Τίμιος Σταυρός» και ο Κυπριακός Όμιλος Εκπαιδευτικής Διοίκησης (ΚΟΕΔ).