Πεμ, Μαρ

Διαδικτυακό στρογγυλό τραπέζι με θέμα: «Ρήξη ή συνέχεια της εποχής Τραμπ ο πρόεδρος Μπάιντεν;»

Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα «Επικοινωνία και Νέα Δημοσιογραφία» του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΑΠΚΥ) και το Advanced Media Institute διοργανώνουν Διαδικτυακό Στρογγυλό Τραπέζι με θέμα: «Ρήξη ή συνέχεια της εποχής Τραμπ ο πρόεδρος Μπάιντεν;» τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020 στις 19.00 – 21.00.

Πανεπιστημιακοί, διπλωμάτες και δημοσιογράφοι συζητούν για την κληρονομιά της εποχής Τραμπ και τις αλλαγές που θα επιφέρει στην αμερικανική εξωτερική πολιτική και τις διεθνείς σχέσεις η θητεία του νέου Αμερικανού Προέδρου, Τζο Μπάιντεν.

Η συζήτηση θα μεταδοθεί διαδικτυακά μέσω των εργαλείων τηλεκπαίδευσης του ΑΠΚΥ στον σύνδεσμο: https://bit.ly/3pBOI5U

Συμμετέχουν οι:

• Στέλιος Περράκης, Καθηγητής Διεθνούς Δικαίου και Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Νεάπολις
  • Αχιλλέας Αιμιλιανίδης, Καθηγητής Νομικής και Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας
  • Δημήτρης Καραϊτίδης, πρέσβης ε.τ.
  • Αντώνης Παπαγιαννίδης, δημοσιογράφος
  • Άρης Χατζηστεφάνου, δημοσιογράφος
  • Λεωνίδας Βατικιώτης, δημοσιογράφος

Συμμετέχει συντονίζοντας το στρογγυλό τραπέζι ο Χάρης Πλατανάκης, Επίκουρος Καθηγητής Πολιτικής Θεωρίας και διδάσκων στο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα «Επικοινωνία και Νέα Δημοσιογραφία» του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου.